Web-Šablony.Com - tvorba www stránek na základě web šablon, webové šablony zdarma; Kontakt: info@web-sablony.com
 
 
web šablony,tvorba www stránek webů a kvalitních animací
 
 
 
 
 
 
 
PODLE PRODUKTŮ:
PODLE ZAMĚŘENÍ:
 
 
 

Analýza www stránek konkurence

V následujících řádcích naleznete zejména informace o monitoringu stránek konkurence při tvorbě web projektů a proč je tento monitoring zapotřebí. Jak zjistit, kdo je Vaše konkurence?

Zaprvé je zapotřebí definovat, kdo je Vaše konkurence na internetu. A tou je především několik prvních internetových stránek, které jsou ve výsledcích vyhledávání na požadované klíčové slovo. Prodáváte-li matrace, vložte do Google frázi "koupit matraci" a pokračujte studováním prvních 20 výsledků hledání. Pokud plánujete inzerovat v systémech kontextové reklamy jako je například Google.Adwords nebo Sklik, prohledněte www stránky umístěné zpravidla vpravo od standardních výsledků hledání a především umístěné v horních pozicích.

Proč se nemusíte soustředit na internetových stránkách společnosti, jejichž adresy jste našli prostřednictvím katalogů či letáků? Pokud společnost vede aktivní reklamní kampaň na internetu, to znamená, že nejspíš má prostudovaný trh a přizpůsobila se poptávce. Při placení za každý klik uživatele v kampaních na Sklik nebo Google.Adwords společnost zkrátka musí neustále zlepšovat vlastní www stránky a vymýšlet něco, co jí odliší od konkurence, které se nachází "vedle".

Teď už víme, kdo je vaše konkurence - to jsou společnosti, které propagují podobné výrobky a služby stejným způsobem, který chcete použít Vy.

Vždy o krok napřed

Nyní vaším úkolem při tvorbě a rozvoji www stránek je být vždy o krok napřed před konkurencí. To znamená, že musíte mít neustále přehled: co a jakým způsobem konkurence nabízí na svých internetových stránkách, čím lákají své potenciální návštěvníky, jak dosahují vysoké konverze z návštěvníků do zákazníka.

Při sledování a analyzování konkurence, můžete:

  1. Přizpůsobit vlastní www stránky úspěšným postupům konkurence (jako úspěšný postup můžeme označit určitou změnu na webu, která se objevila 1. dne v měsíci a nezmizela za 3 týdny);
  2. Nabídnout svým návštěvníkům pohodlnější služby. V tomto případě budete mít vždy výhodu - Váš konkurent nejdříve musel naplánovat novou službu pro své klienty a nemohl zároveň ocenit na 100% plusy a minusy, než začal poskytovat tuto službu. Máte taktéž možnost se podívat, jako funguje určitá služba u konkurence a vymyslet o něco pohodlnější službu pro své www stránky;

Výhody pravidelného monitoringu konkurence

Při analýze stránek konkurence, nezapomeňte zapisovat konkrétně to, co je provedeno dobře a co špatně. Obecná známka "libí" nebo "nelibí" neumožňuje zpozorovat detaily, které odlišují ostatní www stránky od Vašich. Druhou základní chybou je, že málo kdo vede evidenci změn na stránkách konkurence a přitom je to přímý nástroj pro hodnocení účinnosti inovací! Pokud novinka je odstraněná za 3 týdny, to znamená, že tato inovace neobdržela kladnou odpověď od zákazníků. A vy jste mezitím začali realizovat její umístění na vlastních stránkách. Nespěchejte - měsíc pozorování Vám pomůže více než spontánní každodenní rozhodnutí udělat inovaci podle konkurence.

Vaše konkurence je zásobárna myšlenek a testovací půda pro potvrzení vlastních dohadů. Založte evidenci konkurenci, do které budete psát změny na jejich stránkách. Dávejte si připomenutí - zkontrolovat, zda konkurent "A1" odstranil novou speciální nabídku, podívat se, jak u konkurence "A2" se vyvíjí nově založená sekce. Každé činnosti konkurence přiřaďte vlastní známku, např. "užitečné", "škodlivé", "nevím". A když uvidíte, že inovace je odstraněná z webu nebo se naopak vyvíjí, takové známky Vás možná přinutí ke kritickému pohledu na vlastní web projekt. Kontrolujte změny na stránkách konkurence pravidelně - například, kontrolujte společnosti A1-A10 každé pondělí. Hlídejte založení nových stránek, kontrolujte staré stránky a korigujte svůj seznam. Můžete očekávat zajímavé objevy! A nezapomeňte, že pomocí pečlivé evidence dat můžete lehce se podívat zpět do minulosti a ocenit dynamiku změn ve Vašem segmentu trhu.

 

zpětZpět na články

 

Ostatní tématické články:

 
 
info@web-sablony.com; Mapa stránek; Výměna odkazů - Partneři I; Výměna odkazů - Partneři II

Partneři: Lešení Praha Půjčovna | Tvorba www stránek Ostrava | www.samolepky-na-zed.info