Web-Šablony.Com - tvorba www stránek na základě web šablon, webové šablony zdarma; Kontakt: info@web-sablony.com
 
 
web šablony,tvorba www stránek webů a kvalitních animací
 
 
 
 
 
 
 
PODLE PRODUKTŮ:
PODLE ZAMĚŘENÍ:
 
 
 

Proč kvalitní webové stránky nemohou stát 4 000 Kč?

Předtím než odpovíme na hlavní otázku tohoto článku, pokusíme se vysvětlit, co představují profesionální webové stránky. Webové stránky můžeme zpravidla rozdělit na profesionální a amatérské.

1. Profesionální webové stránky mají vysokou kvalitu a jsou chráněné z bezpečnostního hlediska.

Hlavním kritériem ceny webových stránek, je především jejich kvalita. Kvalita při tvorbě www stránek je velmi složitým pojmem, přitom není vždy patrná na první pohled. Jedním z hlavních kritérií kvality – souhrn všech druhů prováděných prací při vývoji webu. Zákazník často obtížně chápe, proč je tak velký rozdíl v ceně při objednávce webových stránek. Konec konců, jeho přítel mu doporučil včera kamaráda svého syna - Honzu, který nedávno přečetl knihu "Jak snadno vytvořit web" a již vytvořil několik webových stránek svým známým. Proč tedy zákazník potřebuje "profesionální web", jehož cena může být několikanásobně vyšší než web od Honzy? Podívejme se na analogický příklad s výstavbou domu.

Nákup hotového domu nebo stavba domu?
Nyní na sekundárním trhu si můžete koupit nenákladné domy v téměř každém městě. Mnoho lidí si vybírají tuto možnost, protože je mnohem levnější než stavba domu od "0", ale po koupi takového domu se objevují nepříjemné věci: místo toho, aby vnitřní stěny byly zděné, jsou postaveny ze sádrokartonové desky. A výsledkem může být nízká zvuková izolace a hluk. Rozhodli jste se připojit pračku, ale systém kanalizace není na to připravený - je třeba znovu pokládat potrubí. Individuální, jedinečný design domu jste viděli u poloviny domů v nedaleké vesnici. Ale všechny tyto problémy by bylo možné předejít, pokud byste se obrátil na špičkové odborníky pro stavbu svého vysněného domova.

Doufáme, že po tomto srovnání význam kvality webových stránek pro úspěch celého projektu je trochu jasnější. I když nemůžeme zapomenout ještě na jednu věc, levné vývojáři stránek mohou vydávat design vytvořený na základě šablony zdarma za svůj vlastní originální návrh, čímž často si naúčtují větší odměnu, než je skutečná hodnota vytvořených stránek. Ne vždy dokážete ihned ocenit kvalitu webových stránek, je potřeba pečlivě prostudovat stránky a pochopit všechny detaily. Protože webové stránky představují složitý komplexní systém. Hlavní výhodou "profesionálních stránek" je to, že jsou vytvořeny komplexně, a to tak, že dokážou přilákat cílové návštěvníky a vytvářet z nich finanční příjem.

2. Vytvořit kvalitní webové stránky není možné během jednoho týdne. Nejdražším zdrojem v našem životě je čas. Tvorba profesionálního webového projektu je velmi pracná a důkladná. V případě, že se jedná o stránku "on-line vizitka" nejvíce času se stráví na vytvoření půvabného grafického návrhu stránek, zpracování a kreslení grafických prvků. Pokud se jedná o firemní stránky, tak nejvíce času zabere vytvoření pohodlného informačního systému, s jehož pomocí návštěvník snadno najde potřebné informace. Proto tvorba www stránek zabírá tolik času, například pro velmi jednoduché stránky to může být 2 týdny, pokud se jedná o složitější individuální webový projekt, může se jednat i o 2 měsíce a více. Proto čas je třetím kriteriem ceny webových stránek.

3. Závěr.
Výše jsme uvedli, jak se liší profesionální webové stránky od amatérských, a co ovlivňuje jejich hodnotu. Z toho můžeme vyvodit, že nad dobře promyšlením webem je potřeba strávit hodně času a v případě potřeby zapojit specialisty i z jiných oblasti, promyslet všechny detaily s tím spojené, aby stánky nejen byly na internetu, ale také aby byly i navštěvované, což následně přinese očekávanou návratnost investice.

Opravdu i nyní si myslíte, že tak důkladná a obtížná práce by měla být oceněna na 4 000,- Kč měsíčně?

 

zpětZpět na články

 

Ostatní tématické články:

 
 
info@web-sablony.com; Mapa stránek; Výměna odkazů - Partneři I; Výměna odkazů - Partneři II

Partneři: Lešení Praha Půjčovna | Tvorba www stránek Ostrava | www.samolepky-na-zed.info