Web-Šablony.Com - tvorba www stránek na základě web šablon, webové šablony zdarma; Kontakt: info@web-sablony.com
 
 
web šablony,tvorba www stránek webů a kvalitních animací
 
 
 
 
 
 
 
PODLE PRODUKTŮ:
PODLE ZAMĚŘENÍ:
 
 
 

Co je to WordPress? Krátký popis systému pro správu www stránek.

WordPress - redakčně publikační systém (Content Management System - Systém pro správu obsahu), který má otevřený zdrojový kód a je distribuován zdarma na základě licence GNU GPL. Jádro WordPress systému je naprogramováno v jazyce PHP a používá databázi MySQL pro ukládání dat. Rozsah použití systému WordPress díky obrovskému počtu doplňků a šablon je velice široký - můžete tento systém použít pro vlastní blog, zpravodajský portál nebo pro firemní internetové stránky středního podniku.

Od roku 2003, kdy byl tento systém vytvořen, se rychle rozvijí a neustále získává nové funkce pro publikování www stránek na internetu. Oblíbenost jádra tohoto CMS systému nám dokládá statistika - WordPress je nejpopulárnější systém pro správu blogů. Mnohem větší popularitu tento systém získává jako kompletní redakčně publikační systém pro správu www stránek, a to je už úplně jiná úroveň.

Proč tedy WordPress?

  • Snadné použití s možností publikování pomocí softwaru a služeb třetích stran (například Windows Live Writer).
  • Pohodlná a jednoduchá instalace samotného systému, která je srozumitelná i pro začátečníka.
  • Podpora RSS, Atom, Trackback, Pingback (pokud nevíte, co znamenají jednotlivé funkce, klikněte na odkazy).
  • Pohodlná struktura doplňků (pluginy), což dovoluje rozšířit systém pro jakýkoliv internetový projekt.
  • Podpora šablon, které Vám pomohou lehce změnit grafický vzhled stránek. Témata pro WordPress můžete zpravidla nainstalovat během 2 minut.
  • Velký počet nadšenců, kteří vytvářejí šablony a pluginy zdarma a umisťuji je na specializovaných stránkách a fórech, stejně jako na oficiálních webech. A mnoho dalších výhod...

Takže, pokud rychle potřebujete vlastní blog nebo menší www stránky, a nemáte možnost objednat si CMS na klíč od vývojáře, nebo to není ekonomicky výhodné, potom WordPress je přesně to, co potřebujete. Vaše finanční výdaje budou spočívat v případě potřeby pouze v nákupu vhodné šablony pro WordPress, hostingu s podporou PHP a MySQL, protože bezplatné hostingy jsou velmi nespolehlivé a pracovnici za nic v tomto případě nezpovídají.

Hodně štěstí a rozhodněte se správně!

 

zpětZpět na články

 

Ostatní tématické články:

 
 
info@web-sablony.com; Mapa stránek; Výměna odkazů - Partneři I; Výměna odkazů - Partneři II

Partneři: Lešení Praha Půjčovna | Tvorba www stránek Ostrava | www.samolepky-na-zed.info