Web-Šablony.Com - tvorba www stránek na základě web šablon, webové šablony zdarma; Kontakt: info@web-sablony.com
 
 
web šablony,tvorba www stránek webů a kvalitních animací
 
 
 
 
 
 
 
PODLE PRODUKTŮ:
PODLE ZAMĚŘENÍ:
 
 
 

Tvorba www stránek pro začátečníky - kde začít?

Tvorba vlastních www stránek ze začátku se může zdát velmi složitá - nic nevychází, nově vytvářené stránky vypadají jinak, než jste naplánovali, apod. Ale když ovládnete toto nelehké řemeslo a získáte minimální zkušenosti, stane se to pro Vás velmi výnosným koníčkem a potřebnou schopnosti. Na vlastním webu můžete nabízet návštěvníkům vlastní služby, můžete prodávat zboží nebo jednoduše vydělávat na reklamě. Tento krátký článek poradí začátečníkům, kterým směrem se vydat, neboť tvorba internetových stránek vyžaduje především pořádek!

Všichni začínají jazykem HTML

Pokud jste opravdu nováček, potom samozřejmě byste měli začít od základu, a to studiem jazyku HTML. Jazyk HTML je určen pro rozložení webových stránek a na něm je postavený celý internet, na který jste zvyklý u sebe v prohlížečích. Nepřeskakujte tento důležitý a zároveň nejjednodušší programovací jazyk, bez znalosti HTML nemůžete vytvořit vlastní www stránky! Připravujeme pro Vás na tomto webu malou učebnici HTML pro nováčky s velkým počtem příkladů pro vyzkoušení. Do té doby, než připravíme HTML učebnici, doporučujeme Vám prohlédnout konkurenční stránky http://www.jakpsatweb.cz/html/, kde je vše o tomto jazyku podrobně popsáno.

Při tvorbě webových stránek se budou hodit znalosti CSS

Následující stejně důležitou technologii je technologie CSS, často nazývaná kaskádové styly. Bez znalosti CSS bude problematické vytvářet vícestránkové weby na holém HTML jazyku. Vytváření stránek za použití HTML + CSS je mnohem jednodušší. Kromě toho CSS pomáhá vytvářet krásný design stránek, což velmi ovlivňuje atraktivitu projektu v očích návštěvníků. I tutoriál CSS pro Vás připravujeme a časem ho naleznete na tomto webu.

Doplňující poznatky a užitečný software pro tvorbu stránek

Určitě jste slyšeli, že tvůrci www stránek používají různé profesionální programy pro tvorbu webových projektů, nemůžete být výjimkou! Po seznámení se základy HTML a CSS bude zapotřebí využívat programy pro zjednodušení práce při tvorbě www stránek. Doporučujeme používat dlouho vyvíjený a velice užitečný program Adobe Dreamweaver. Pomocí tohoto editoru tvorba stránek se stává jednoduchou a rychlou, protože program bude automatizovat část dlouhých a únavných činnosti při psaní HTML kódu, tedy ušetříte spoustu času.

Při získání těchto znalosti, zvládnete vytvořit jednoduché webové stránky. Určitě jste slyšeli, že existují tzv. jádra pro www stránky. Tyto hotová řešení pomáhají velice rychle vytvářet blogy nebo internetové obchody za krátkou dobu, o těchto hotových CMS (systém pro správu stránek) systémech najdete taktéž informaci na naších stránkách.

 

zpětZpět na články

 

Ostatní tématické články:

 
 
info@web-sablony.com; Mapa stránek; Výměna odkazů - Partneři I; Výměna odkazů - Partneři II

Partneři: Lešení Praha Půjčovna | Tvorba www stránek Ostrava | www.samolepky-na-zed.info